Z Hrobu - recenze
Category: Knihy , Recenze  | 13 Jun 2014 | Author: Leca [full-link] | Full story [/full-link] | 0 Comments
Knihou Z Hrobu se Jeaniene Frost loučí se sérií noční Lovci. Nezbývá než doufat, že se někdy s Cat a Bounsem setkáme v některé spin off sérii z pera této talentované autorky. Pokud by šlo o mě, tak úplně nejlepší alternativa by byla, kdyby vznikla samostatná řada knih v hlavní roli s věčně jízlivým, ale na druhou stranu neodolatelným Ianem...
V posledním díle bude muset Cat čelit protivníkům v několika formách. Jejími oporami budou nejen Bones ale i parta obvyklých podezřelých.


Anotace knihy Zhrobu:
Kolem upírů Cat Crawfieldové a jejího manžela Bonese vládne poslední dobou až podezřelý klid. Zdání však klame, protože je co nevidět čeká šokující odhalení, které je pošle zpět do akce. Musí totiž zabránit válce obrovských rozměrů… Díky tajným a zrůdným aktivitám agenta CIA, který se vymkl kontrole, se nebezpečně stupňuje napětí mezi lidmi a nemrtvými. Cat a Bones svádějí souboj s časem, aby uchránili přátele před osudem horším než smrt, protože čím více tajemství odhalí, tím fatálnější jsou následky. Pokud selžou, jejich životy – stejně jako těch, na nichž jim záleží – budou viset na nepatrném vlásku.

Jen blázen zvolí dobrovolně nevědomost, když má informace přímo před nosem. - Marie

Z původních plánů mít z Nočních lovců delší sérii sešlo a autorka se rozhodla s Cat a Bonesem rozloučit již sedmou knihou. Před ústřední dvojicí tak nyní stojí "poslední" protivník. Přemoci ho se zdá být heroinskou záležitostí a Cat tak bude potřebovat pomoci nejen od přátel, ale i od rádoby nepřátel. Co původně jako záchranná mise přátel, velmi rychle přeroste v něco úplně jiného.

Mám starosti o Tatea, Juana, Davea a Coopera. - Don

Světu, ve kterém žijí lidé ve sladké nevědomosti o existetnci nadpřirozených bytostí, hrozí mezidruhová válka. Spory a vzájemná nevraživost mezi upíry a ghůly, která panuje snad od nepaměti je na spadnutí. Cat tomu musí zabránit za každou cenu, nevěstí to totiž nic dobrého pro nikoho a nejméně pro lidskou rasu. Prvním krokem je však získat informace, informace o osobě, která za vším stojí a podle všeho se jedná o vysoce postaveného politika. Upírka Cat, které se přezdívá Zrzavá Smrtka tak musí vyslechnout svého strýce Dona - ducha, který se však ke spolupráci zrovna dvakrát nemá...

Odpovídej výhradně na otázky, neodbíhej. - Cat

Autorka se snažila poprat s posledním dílem série, jak nejlépe mohla, ale tlak a konečnost všeho na ni působily možná malinko víc, než si sama připustila. Kniha proto nemá spád a brysknost, na kterou jsou její čtenáři zvyklý. Děj se táhne a je velmi lehko předvídatelný, Frost zde kopíruje sebe samu, což mě malinko zklamalo. Na druhou stranu to vedlo i k tomu, že se v knize setkáme s velkou většinou známých (a oblíbených) veldleších postav. Svou troškou do mlýna přispějí již jmenovaný Ian, nebo Spade s Denise či bývalý spolužák Cat Tim. Dokonce i taková Annette zde bude mít jednu, dvě věty.

Přestaň vrčet, Crispine. Svou někdejší náklonost ke tvé ženě jsem překonal, ale co platí pořád? Že jsem úžasný. - Ian

Jakmile naši hrdinové disponují chtěnými informace, bude třeba vniknout do tajného objektu, kde se - jakjinak - strhna pěkná mela. Poslední díl je plný emocí, to se spisovatelce nedá vytknout. Cat se bude muset vyrovnávat se ztrátou, či obrovským šokem. Z původního protivníka se vyklube lstivá a moci chtivá bestie, kterou nejde jen tak lehce zabít.

Já něco vím o tom, jaké je to vyrůstat v krutých podmínkách. donutí tě to pochopit dvě věci: kdo má moc a kdo ne. - Bones

Jako fanoušek této autorky jsem rozpolcená - na jednu stranu mě mrzí, že si nepřečtu další dobrodružství Zrzavé Smrtky, na stranu druhou - popřečtení posledního dílu - bych ke čtení dalšího dílu přistupovala s rezervou! Jak už jsem naznačila kniha působí rozpačitě, a ač se Frost snažila rozloučit se všemi z grácií, bylo na úkor plynulosti a nápaditosti příběhu. V každém případě je tohle kniha, kterou byste si (pokud jste přečetli předchozí díly série) neměli nechat ujít. Víc jak slabší 3 hvezdičky tomu však dát nemůžu.

Za recenzní výtisk ještě jednou děkujeme Nakladatelství FANTOM PRINT.
Refresh | Home |


Name:
E-mail: (optional)
Napište edward:
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews