Nocí Zlomená - recenze
Category: Knihy , Recenze  | 08 Jun 2014 | Author: Leca [full-link] | Full story [/full-link] | 0 Comments
První věcí na knize, která čtenáře navnadí nebo naopak odradí, je její přebal. A jak to tak už u série o automechaničce Mercy Thompsonové bývá - obálka je pecka. Nakladatelství FANTOM PRINT, kterému děkujeme za recenzní výtisk, se drží originálních obalů a dobře dělá. Ale ani ten nejvychytanější cover vám nezaručí kvalitní obsah... Dobré počtení však můžete čekat, když je pod názvem podepsaná Patricia Briggs.


Anotace knihy Nocí Zlomená:
Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc – a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku. Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy. Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk – vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.

Nikdy neodejdu. Teď už mi neutečeš, chlapče. - Mercy

Údaje o výtisku:
Autor: Briggs Patricia
Žánr: fantasy
Série: Mercedes Thompson 8
Počet stran: 272
Autor obálky: Daniel dos Santos

I přes anotaci, která neslibuje zrovna nekonečnou akci, je Nocí Zlomená plná dech beroucích a napínavých scén. Mercedes musí zatínat zuby kvůli přítomnosti Adamovi exmanželky Christy, ale to se po krátké době ukáže jako ta nejmenší z jejích starostí. Christy se vrátila do Tri-Cities, aby našla ochranu u Adama a jeho smečky před svým milencem. Ten nebere ne jako odpověď a nezdráhá se jít do nelíbivých krajností.

Je tohle opravdu rozhovor vhodný k večeři? - Christy

Ke schválnostem a lstím Christy, která umí svým okolím mistrně manipulovat, se náš oblýbený kožoměňavec musí vypořádat s úkolem od hrůzu vzbuzujícího Šedého pána. Mercy má týden na to, aby získala zpět jistý faeyký artrefakt. Ani to však není hlavním problémem, které zaměstná nejen Mercy, ale i její přátele a známé...

Hej, já na nikoho neukazuju prstem. - Gary

Patricii se to ZASE povedlo! A abych pravdu řekla, myslím si, že jsem právě dočetla jednu z nejlépe napsaných knih tohoto žánru! Jak už jsem se zmínila na začátku, Nocí Zlomená je protkaná akcí a napětím. Kapitola za kapitolou děj plyne a čtenář není schpen odtrhnout oči. Nechybí zde příjemná jiskřivost mezi Mercy a Adamem, která stále působí uvolněně a přirozeně. Ani humoru se autorka nebála, hlášek jde zde také požehnaně.

Když je pravidla ochránit nedokážou, porušíme je. - Kojot

Ten, kdo má za sebou již sedm dílů této urban fantasy a oblíbil si i vedlejší postavy, se na ně může těšit i tentokrát. Své v příběhu řeknou například Warren, Kyle nebo Tad. K mé smůle nezbylo moc času na Bena, proto doufám, že se Briggs do příště - co se jeho postavy týká - polepší. V knize je objeví i několik nových charakterů, a ani ty nejsou k zahození.

Potřebuju, abys přežila. Potřebuju vědět, že přežiješ. - Adam

Autorka děj vypráví s nábojem a pozvolna rozkrývá dílky skládačky, tak že na konci do sebe vše s klidem zapadá. Hlavní zápletka je originální opepřená stálicemi, jako jsou naši vlci a upíři. To s jakou lehkostí dokáže Patricia kouzlit se "současnými" monstry a legendami a pověstmi je neuvěřitelné. Nezbývá než smeknout a se zatajeným dechem se těšit na další patálie, které Mercy čekají. Nemůžu jinak - 8. díl si zaslouží plných pět hvězdiček (podle hodnocení na portálu Goodreads)! Ještě jednou děkujeme za recenzní výtisk našemu partnerovi Fantom printu.

V blízké době se můžete těšit na recenzi nové série UPÍŘI Z CHICAGA, v hlavní roli s nově přeměněnou uprkou Merit, kerá se bude muset srovnat s novým stylem své existence...
Refresh | Home |


Name:
E-mail: (optional)
Napište edward:
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews