Bookshelf: Mercedes Thompson
Category: Knihy | 02 Apr 2014 | Author: Leca [full-link] | Full story [/full-link] | 0 Comments
Mercy Thompson žije v městě Tri-cities, kde se snaží hledět si svého. Osud jí však nenechá ani chvilku na pokoji a svéráznou dívku/ženu tak čeká řešení nejedné svízelné situace. Hlavní hrdinka vlastní autodílnu, kterou odkoupila od bývalého majitele a svého dobrého přítele Siebolda Adelbertsmitera, který má přezdívku Zee. Mercy je drňačka, kterou vychovala smečka vlkodlaků, a to i přesto, že ona sama není ani dlak, ani člověk... V její krvy koluje dědictví jejího otce, což jí umožňuje se volně měnít v kojota. Do hrdinčina poklidného existování zasahuje dlačí smečka, která má sídlo ve stejném městě. Jejich alfa je dokonce Mercyným sousedem... Postupem času je smečka jen kapkou v moři.

Jedná o urban fantasy, ve kterém se autorka rozepisuje o vlkodlacích a dynamice smečky jako takové. Knihu za knihou vznikají zajímavé příběhy s nejen sympatickými postavami, ale i velmi uvěřitelným pozadím a chytlavou dějovou linkou. Patricia Briggs zatím napsala osm dílů této série, s tím, že v českém jazyce se o vydání stará nakladatelství . U nás zatím vyšlo sedm dílů, nejnovějšího pokračování bychom se měli dočkat co nevidět...

Kromě Mercy se v knihách setkávámě s neodolatelným Adamem (zmiňovaným alfou vlků z Tri-Cities), či dlakem-samotářel Samuelem, který se s Mercy zná už dobrou řádku let. Ne všechny postavy jsou výlučně vlkodlaci, spisovatelka se nebojí psát ani o dalších stvořeních, mezi kterými jsou záhadní fae, nebo obvykle podezřelá sorta - upíři.1. Měšíční píseň
oficiální anotace nakladatelství Fantomprint:
Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. * Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. * Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba…
Ukázku z prvního dílu si můžete přečíst : tady.

2. Krevní pouto
oficiální anotace nakladatelství Fantomprint:
V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan… * Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech – a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů. * Ale tento upír není obyčejný – a stejně tak démon, který v něm přebývá…

3. Zělezný polibek
oficiální anotace nakladatelství Fantomprint:
Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu – její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno. * Mercy je však vystavena i jiné zkoušce. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni.

4. Zkřížené hnáty
oficiální anotace nakladatelství Fantomprint:
Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde „čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi“. Jen velmi nezvyklá žena se v něm může cítit jako doma – a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje Mercy jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu. V noci uplatňuje své nadpřirozené schopnosti. Jako měňavec s velmi jedinečným nadáním musí často udržovat nejistou rovnováhu mezi lidmi a nelidmi. Tentokrát toho na ni ale možná bude příliš. Marsilie, místní upíří královna, totiž zjistila, že Mercy zabila člena jejího klanu – a nyní prahne po její krvi. Ale protože Mercy chrání před přímým útokem vlkodlačí smečka (a její blízký vztah se sexy alfou), rozhodne se Marsilie nejít přímo po ní. Nýbrž po krvi jejích přátel.
Ukázku ze čtvrtého dílu si můžete přečíst : tady.

5. Stříbrná relikvie
oficiální anotace nakladatelství Fantomprint:
Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou.
A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti.
Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije…

Ukázku z pátého dílu si můžete přečíst : tady.

6. Říční znamení
oficiální anotace nakladatelství Fantomprint:
Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokázala přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud.
V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo – a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc…


7. Spálená mrazem
oficiální anotace nakladatelství Fantomprint:
Život Mercy Thompsonové prošel zásadní změnou. Když se stala družkou Adama Hauptmana – charismatického alfy místní vlkodlačí smečky –, stala se zároveň i nevlastní matkou jeho dcery Jesse. Tento vztah vnáší do Mercyina života požehnané okamžiky normálnosti. Ale na okraji lidskosti se může drobný incident za úplně normálního dne proměnit v něco mnohem většího. Po dopravní nehodě v rušném provozu se Mercy a Jesse nemůžou spojit s Adamem – vlastně s nikým ze smečky. Všichni byli uneseni. Skrze jejich pouto Mercy ví, že Adam je rozzlobený a trpí. Vlkodlaci bojují politickou bitvu za akceptaci veřejností a Mercy se obává, že s ní Adamovo zmizení může nějak souviset – a že on i celá smečka jsou ve velkém nebezpečí. Mercy čelí mnohem mocnějšímu protivníkovi a je na něj sama – možná bude nucena přijmout pomoc od jakéhokoli spojence, a to bez ohledu na to jak nepravděpodobný je.

8. Nocí Zlomená *vyjde již brzy*
Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc – a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku.
Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy.
Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk – vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.


image host image host image host image host
image host image host image host image host


Všem, kteří tuto sérii neznáte, ji mohu jen a jen doporučit! Pokud si vás autorka, která je označována jako jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) v současné urban fantasy, nezíská svými postavami či dějem, pak určitě stylem psaní a tím, jak je schopná popsat vše do nejmenšího detailu zajímavým a nevšedním způsobem. Její největší devizou (podle mě) je to, jak popisuje fungování vlkodlačí smečky - chvílema si čtenář "musí" myslet, že v jejich společnosti nebyla vychována hlavní hrdinka, ale samotná Patricie. Podle hodnocená knižní databáze Goodreds sérii dávám 4,5 hvězdičky z 5.
Refresh | Home |


Name:
E-mail: (optional)
Napište edward:
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews