HERCULES V ČESKÝCH KINECH
Category: Filmy | 14 Jan 2014 | Author: Panthea [full-link] | Full story [/full-link] | 0 Comments
Supermana by si podal k snídani, Iron Mana k obědu a večer by naučil Hulka se nerozčilovat. Thorovo kladivo je pro něj jen dětské kladívko. Antický hrdina Herkules strčí všechny své následovníky do kapsy.
Přišel na svět jako polobůh – syn vládce bohů Dia a smrtelné ženy -, vybavený nadlidskou silou a odvahou. Už od kolébky je zaslíben velkým činům: podle věštby má svrhnout tyranskou vládu svého nevlastního otce. Herkules ale zprvu o své skutečné identitě a o svém velkém poslání nic netuší. Jediné, po čem touží, je láska krétské princezny Hébé (Gaia Weiss), která byla ovšem z politických důvodů zaslíbena jeho bratrovi. Když ale přijde čas, aby naplnil svůj osud, čeká ho vyhnanství, otroctví, gladiátorské souboje v aréně, a posléze i velkolepá série hrdinských činů, které z něj udělají jednu z největších legend lidské historie.
Režisér Renny Harlin (Smrtonosná past 2, Cliffhanger) pojal Hercula jako velkou akční podívanou v anticko-mýtických kulisách. „Chtěli jsme jít až ke kořenům postavy Hercula a na začátku ho ukázat jako mladíka, který ani neví, že je Herkulem,“ říká režisér. „Jednoho dne si začne uvědomovat, kým doopravdy je, a že jeho životním posláním není jenom se bavit a trochu u toho mávat mečem nebo se milovat s krásnou dívkou. Jeho úkol je daleko větší.“
Pokud je vám hlavní představitel Kellan Lutz odněkud povědomý, není to náhoda. V sérii Twillight si totiž zahrál jednoho z krásných upírských sourozenců Edwarda Cullena. V jiné antické řežbě Válka bohů si zahrál Poseidona a v létě 2014 se představí i ve trojce Postradatelných. Kellan Lutz má s Herkulem srovnatelnou odvahu a fyzičku: všechny akční scény totiž točil sám bez pomoci dublérů. Jen pro roli Herkula pak nabral nějakých deset kilo svalů, které se ve filmu rýsují buď v boji nebo v milostných scénách s Gaiou Weiss. Prý se mu to vedle tréninku podařilo i s pomocí proteinové „paleolitické“ diety, v jejímž rámci se stravoval jako člověk doby kamenné.

český trailervidea z propagace filmuRefresh | Home |


Name:
E-mail: (optional)
Napište edward:
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews