Polibek stínů - recenze
Category: Recenze | 29 Nov 2014 | Author: Leca [full-link] | Full story [/full-link] | 0 Comments
O existenci knih s hlavní hrdinkou Merry Gentry jsem věděla od chvíle, kdy mi autorka Laurell H. Hamilton učarovala kouskem Provinilé slasti (prvním dílem její jiné fantasy série). Tehdy bylo nasnadě si o autorce zjistit víc a na seznam „to si musím jednou přečíst“ přidat i jiné její knižní počiny…. Nedostatek času a exponenciálně narůstající databáze knih, které si prostě musím přečíst (!), zapříčinili, že tato série – obrazně řečeno – zapadala prachem. Zřejmě bych se k ní ještě nějakou chvíli nedostala, ale jeden z našich partnerů – nakladatelství Epocha vydalo již čtvrté pokračování série zaměřenou na Fae a nabídlo nám zrecenzovat všechny již vydané díly. Na INTOXICATED.CZ vám s potěšením představíme čtyři díly s faeskou princeznou Meredith v hlavní roli.Anotace:
Merry Gentryová pracuje pro soukromou detektivní kancelář v Los Angeles, která se specializuje na případy s nadpřirozenými motivy. A ve světě, kde vedle lidí žijí všemožné druhy kouzelných bytostí, o takové případy vůbec není nouze. Jenže Merry není jen člověk s malou příměsí kouzelné krve, která jí propůjčuje zvláštní schopnosti. Ve skutečnosti je princeznou Temného království, členkou královské rodiny, a od trůnu ji dělí jen několik krůčků. Právě intriky a úklady těch, kteří by ji rádi odstranili z nástupnictví, ji přiměly utéct do lidského světa a za každou cenu svou pravou identitu skrývat.
Poklidná léta, kdy ji ohrožovali jen zločinci a nástrahy velkoměsta, však skončila. Její tajemství bylo prozrazeno a nezbývá než se vrátit ke dvoru a čelit mocenským pletichám, v nichž sex a láska jsou jen nástroji k dosažení vyšších cílů. Zachovat si důstojnost a zůstat věrná svým citům a zásadám není snadné, když Merry na každém kroku jde o holý život…

Detektivní kancelář zaměřená na nadpřirozeno, pro niž soukromá vyšetřovatelka Merry Gentryová pracuje, se ujímá neobvyklého případu – je totiž proti zásadám firmy řešit rozvody. Málokdy se však stane, že o prošetření nevěry žádá společně s manželkou i jedna z milenek, a obě jsou vyděšené k smrti. Merry si myslí, že svou roli volavky bez problémů zvládne. Kromě spolehlivých kolegů v záloze a nějaké té skryté zbraně má přece magické schopnosti. Netuší, že tenhle případ zničí vše, o co v posledních letech usilovala. Teď je vše prozrazeno a pavučina intrik ji znovu stahuje do fantaskního, krutého světa, kam už se nikdy nechtěla vrátit.


Informace o výtisku:
Autor: Laurell H. Hamilton
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Epocha
Počet stran: 392
Série: Merry Gentry

Recenze:
První kniha nese název Polibek stínů. Spisovatelka své čtenáře seznamuje s dívkou jménem Meredith (pro přátele Merry). Hlavní hrdinka se skrývá před svou pravou rodinou a světem, ve kterém je následnicí trůnu v detektivní kanceláři. Nejnovější případ, který musí řešit ji však vystoupit ze stínu a Merry se tak chtě nechtě musí vrátit ke dvoru. Zde se setkává s přáteli, které zde před tolika lety musela nechat. Mezi fae se Merry cítí zase jako doma, ale na druhou stranu jí jde znovu o život. Musí čelit několika útokům, které jí připomínají, proč odsud kdysi utekla. Kolem její postavy se vinou spletitá tenata intrik a její teta - nynější královna pro ni má jistou nabídku… Merry nemá na vybranou – královniny „nabídky“ se totiž neodmítají…

Hamilton píše s vybraným vyprávěcím umem a čtenář tak nemá sebemenší problém si vše představit, a to až do posledního detailu. Autorka věnuje pozornost nejen vykreslení prostoru okolo postav, ale i detailnímu přiblížení nejen charakterů, ale například i jejich zjevu, jako takového.

Když bych měla srovnat první díl série o Anitě Blake, a první díl o Merry Gentry, jsou zde jisté podobnosti, které hrdinky sdílejí. Obě mají svou hlavu, jsou nezávislé a pracují v podobných teritoriích. Na druhou stranu je velmi zřetelné, že příběh Meredith je mladší a vznikal, až se autorka „otrkala“. Laurell se s knihou Polibek stínů „nemazlí“ - vrhá se hned v prvním díle série Merry Gentry do všeho plnou rychlostí. Platí jak o erotických scénách, tak i o dějové stránce.

Knihy s Fae v hlavních rolích jsem nikdy moc nevyhledávala. Upřednostňuji horkokrevnost vlkodlaků a vypočítavost upírů, nicméně hned první díl Merry Gentry upoutal mou pozornost a původní opatrnost pohodlně odboural. Spojení autorčina stylu psaní a snadno oblíbitelných postav jsou zárukou dobrého počtení. Polibek stínů si zaslouží bez mála čtyři hvězdičky. V blízké době se můžete těšit na recenzi druhého dílu, který se jmenuje Pohlazení soumraku. Za poskytnutí recenzního výtisku ještě jednou velké díky do Epochy.
Refresh | Home |


Name:
E-mail: (optional)
Napište edward:
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews