INTOXICATED DOPORUČUJE
Category: Web , Knihy  | 11 Jun 2012 | Author: Kubi [full-link] | Full story [/full-link] | 16 Comments
Protože už je několik měsíců "Twilightové novinkové sucho" a protože nejen informacemi o hercích je Twilight fanda živ, rozhodla jsem se částečně obnovit naši možná už i zapomenutou rubriku "Weekly Recommendation Post" aneb co bychom Vám mohly doporučit.

Bohužel z osobních a pracovních důvodů už není na nějaké rozsáhlé doporučování čas, ale protože jsem stále pořád vášnivý čtenář (ok, nazvěme mě pravým jménem...ano, knihomol:D), budu se Vám snažit aspoň párkrát do měsíce doporučit něco nového ke čtení.

Budu ráda, když se nějaké duše do komentářů vyjádří, jestli je to dobrý nebo špatný nápad, popřípadě by bylo skvělé, když mi sami doporučíte nějakou knihu, co Vám líbila :).

Tak dosti bylo projevů.

První knihu, co Vám doporučuji, se jmenuje Cinder, a je od autorky jménem Marissa MEYER :). Už asi chápete, proč mě kniha zaujala :)... A ne, Marissa vážně není příbuzná Stephenie :D.

Cinder – Marissa Meyer
imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Vydavatelství v ČR: EGMONT | 1. KAPITOLA | Cena: 279,- Kč | Datum vydání: 17. 4. 2012 | Počet stran: 400


Žila, byla v daleké předaleké krajině…ehm…budoucnosti dívka jménem Cinder.

Cinder žije v Novém Pekingu za vlády monarchie, kde lidem slouží androidi, lidé se mohou stát kyborgy a na Měsíci žijí mocichtiví humanoidi - měsíční lidé. A do toho Zemi sužuje nemoc podobná moru.

Šestnáctiletá Cinder je považována na nejlepší mechaničku ve městě. Na co si vzpomenete, to je vám schopna opravit. Svou nabytou zručnost nezískala bez oběti. Cinder je totiž z velké části kyborg. Po těžké nehodě v dětství, na kterou si vůbec nepamatuje, přišla o nohu a ruku, které byly vyměněny za mechanické součástky včetně dalších „úprav“ jako například odstranění slzných kanálků čí "vylepšení" očních sítnic…

Její jedinou rodinou jsou dvě nevlastní sestry a nevlastní matka Adri. Cinder jako jediná z rodiny pracuje na tržnici, kde má svůj stánek a opravuje možné i nemožné bez zajímavějších událostí, až jí jednoho dne vyhledá princ Kai, který po ní ve srandě žádá opravu staršího typu androida „v zájmu národní bezpečnosti“. Nebyla by to pohádka, aby mezi následníkem trůnu a mladou mechaničkou přeskočila pověstná jiskra.

Cinder (zkrácenina ze Cinderella – u nás známá jako Popelka) je volnou adaptací jak jinak než pohádky o Popelce :D. Autorka Marissa Meyer si vytvořila futuristický svět, do kterého tato „pohádková“ postava překvapivě docela nenásilně zapadla. Cinder není žádná „šmudla“, ale tvrdohlavá skoro-dívka, která je do 17 let jako registrovaný kyborg jednoduše majetkem své macechy.

Mladší nevlastní sestra Peony (česky Pivoňka), její nejlepší kamarádka, je jediným důvodem, proč je Cinder ochotná vrtochy a nálady nevlastní matky stále snášet. Vše se ale mění, když se Peony nakazí morem a život Cinder jde od desíti k pěti.

Adri z nakažení Peony viní právě nevlastní dceru, a aby toho nebylo málo, Adri Cinder v zápalu vzteku „věnuje“ jako pokusného králíka na výzkum zákeřné nemoci. Bohužel tyto pokusy k nalezení léku zatím nikdo nepřežil.

Cinder je ochotná udělat vše, aby mohla sestře pomoci, i když to bude znamenat její smrt. Během pokusů však doktoři zjistí několik zvláštností, které možno zachrání nejen její holý život, ale také lidi před morem, ale dokonce i před obyvateli Měsíce, jehož panovnice Lavena se touží vetřít do královské rodiny za jakoukoliv cenu - i kdyby to mělo krále, královnu i prince Kaie stát život.

Tato sci-fi s prvky pohádky (či pohádka s prvky sci-fi, to rozhodnutí nechám na Vás) se opravdu dobře čte. Já knihu přečetla během jednoho dne v angličtině, ale pokud Vás titul zaujme, můžete si knihu pořídit i v češtině. Kniha vyšla v nakladatelství Egmont pod stejným názvem Cinder.

Příjemně mě v knize překvapilo, že z pohádky o Popelce si opravdu bere jen je pár všeobecně známých faktů (nevlastní matka, nevlastní sestry, princ a ples) a příběh nabírá svůj vlastní život, tím jak se postupně rozplétá zapomenutá minulost Cinder.

Můžu Vás rovnou informovat, že Cinder bude mít pokračování. Plánují se ještě další tři díly, ve kterých bychom se měli potkat s dalšími postavami, které budou volně inspirovány Snow White (Sněhurkou), Rapunzel (Locikou) a Red Riding Hood (Karkulkou).


Vydavatelství v ČR: EGMONT
Ukázka: 1. KAPITOLA
Cena: 279,- Kč
Datum vydání: 17. 4. 2012
Počet stran: 400
ISBN: 978-80-252-2110-5
Refresh | Home |


Klára @ 11 Jun 2012 06:45 pm
Výbornej nápad,jsem taky knihomol,docela mi chybí vaše fórum,z toho jsem hodně čerpala inspiraci. Cinder jsem ještě nečetla,já jsem teď dočetla Divergenci,jak jinak a musím říct že je to úžasná kniha. smile
Kubi @ 11 Jun 2012 06:56 pm
Klára>> Divergent a Insurgent jsem právě dočetla, takže určitě se tu objeví :), děkuji za pozitivní ohlas :).
Týna @ 11 Jun 2012 06:59 pm
Tohle je skvělý nápad... pořád hledám nějaké nové knihy, které by mě mohly zaujmout a tahle vypadá hodně dobře smile Já jsem se v poslední době hodně zamilovala do Deana Koontze. Nepíše sice vysloveně fantasy nebo sci-fi, ale hodně do svých příběhů právě prvky sci-fi přidává. A také třeba Jussi Adler-Olsen... knížku Žena v kleci jsem si koupila úplně náhodou, protože mě zaujal název a rozhodně nelituju, je to sice takový krimi thriller, ale pokud máte rádi záhadné případy, kde se s každou stránkou dozvídáte něco nového a nakonec dojdete k překvapivému závěru, tak určitě doporučuju wink
remy @ 11 Jun 2012 07:26 pm
Jsem jedině pro!! tahle rubrika mi totiž hodně chyběla wink
Ramira @ 11 Jun 2012 07:29 pm
Naša pravidelne nepravidelná rubrika. :D To už máš prípravu na prednášku. :D Určite si prečítam, len neviem kedy (tolko kníh a tak málo času sad).
Ell @ 11 Jun 2012 07:54 pm
Skvělý článek a Cinder zní zajímavě, tu si zařadím do seznamu :). Já právě dočetla Fifty Shades of Grey a ikdyž jsem k tomu ze začátku přistupovala trochu rozpačitě, je to velmi dobrá kniha :). Nemohla jsem se od ní odtrhnout, doporučuji wink
Verča @ 11 Jun 2012 07:58 pm
Tahle rubrika bude skvělá smile Taky knížka PÁD od Lauren Kate je hrozně hezká smile
Moni @ 12 Jun 2012 06:00 am
PÁD je dobrý, ještě je pokračování MUKA a VZKŘÍŠENÍ - Muka se mi zdály nejlepší, ale mě naprosto uchvátil HOSTITEL do S. Meyer laughing
Moni @ 12 Jun 2012 06:02 am
Jsem to spletla, 3. díl je VYTRŽENÍ wink
Klára @ 12 Jun 2012 06:41 am
Fifty Shades of Grey o té jsem hodně slyšela,kéž by to někdo přeložil,celá série Pádu je docela dobrá,jsem zvědavá na čtyřku,ta by mohla být nejlepší.
Kačí @ 12 Jun 2012 08:25 am
Fifty Shades of Grey byla původně Twilight fanfiction, která se jmenovala Master of the Universe a hlavní postavy byli Edward Cullen a Isabella Swan. Autorce se podařilo dosáhnout velkého úspěchu a ten příběh vydala knižně, a i když se postavy jmenují jinak, příběh je úplně stejný a dokonce se má podlěe něj točit i film! Kdyby někdo měl zájem si to přečíst, tak tu fanfiction mám v PC kompletně staženou v PDF, takže to můžu poslat třeba e-mailem wink
klarusha @ 12 Jun 2012 03:14 pm
Rubrika skvělá. Těším se na plno skvělých knižních tipů. Cinder zní zajmavě. Když najdu čas, určitě si ji přečtu. Teď ale zrovna sháním Divergenci, abych se do ní mohla co nejrychleji pustit.
Ta kniha Fifty Shades of Grey zní zaky zajímavě. Jestli si najdeš volnou chvilka, mohla bys mi ji, prosím, poslat, Kačí?
IzabelaMaria @ 12 Jun 2012 09:44 pm
to Kači..
ahoj..mala by som zaujem o 50 shades v PDF...mohla by si mi to prosim poslat..na e-mail:IzabelaMaria@email.cz
dakujem smile
Julka @ 13 Jun 2012 01:39 pm
obnoviť WRP je super nápad roka smile
Pája @ 13 Jun 2012 02:31 pm
Děkuju za tip, určitě si ji musim přečíst! :))
Alpha18 @ 13 Jun 2012 06:52 pm
Mě se hrozně líbí Mrazení a Váhání od Maggie Stiefvater, je to s vlkodlaky takže... laughing Je to opravdu boží, třetí díl teď někdy vyšel v češtině a v Aj zní Forever, česky teď nevím... smile
Name:
E-mail: (optional)
Napište edward:
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews