INTOXICATED DOPORUČUJE
Category: Web , Knihy  | 11 Jun 2012 | Author: Kubi [full-link] | Full story [/full-link] | 24 Comments
Protože už je několik měsíců "Twilightové novinkové sucho" a protože nejen informacemi o hercích je Twilight fanda živ, rozhodla jsem se částečně obnovit naši možná už i zapomenutou rubriku "Weekly Recommendation Post" aneb co bychom Vám mohly doporučit.

Bohužel z osobních a pracovních důvodů už není na nějaké rozsáhlé doporučování čas, ale protože jsem stále pořád vášnivý čtenář (ok, nazvěme mě pravým jménem...ano, knihomol:D), budu se Vám snažit aspoň párkrát do měsíce doporučit něco nového ke čtení.

Budu ráda, když se nějaké duše do komentářů vyjádří, jestli je to dobrý nebo špatný nápad, popřípadě by bylo skvělé, když mi sami doporučíte nějakou knihu, co Vám líbila :).

Tak dosti bylo projevů.

První knihu, co Vám doporučuji, se jmenuje Cinder, a je od autorky jménem Marissa MEYER :). Už asi chápete, proč mě kniha zaujala :)... A ne, Marissa vážně není příbuzná Stephenie :D.

Cinder – Marissa Meyer
imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Vydavatelství v ČR: EGMONT | 1. KAPITOLA | Cena: 279,- Kč | Datum vydání: 17. 4. 2012 | Počet stran: 400


Žila, byla v daleké předaleké krajině…ehm…budoucnosti dívka jménem Cinder.

Cinder žije v Novém Pekingu za vlády monarchie, kde lidem slouží androidi, lidé se mohou stát kyborgy a na Měsíci žijí mocichtiví humanoidi - měsíční lidé. A do toho Zemi sužuje nemoc podobná moru.

Šestnáctiletá Cinder je považována na nejlepší mechaničku ve městě. Na co si vzpomenete, to je vám schopna opravit. Svou nabytou zručnost nezískala bez oběti. Cinder je totiž z velké části kyborg. Po těžké nehodě v dětství, na kterou si vůbec nepamatuje, přišla o nohu a ruku, které byly vyměněny za mechanické součástky včetně dalších „úprav“ jako například odstranění slzných kanálků čí "vylepšení" očních sítnic…

Její jedinou rodinou jsou dvě nevlastní sestry a nevlastní matka Adri. Cinder jako jediná z rodiny pracuje na tržnici, kde má svůj stánek a opravuje možné i nemožné bez zajímavějších událostí, až jí jednoho dne vyhledá princ Kai, který po ní ve srandě žádá opravu staršího typu androida „v zájmu národní bezpečnosti“. Nebyla by to pohádka, aby mezi následníkem trůnu a mladou mechaničkou přeskočila pověstná jiskra.

Cinder (zkrácenina ze Cinderella – u nás známá jako Popelka) je volnou adaptací jak jinak než pohádky o Popelce :D. Autorka Marissa Meyer si vytvořila futuristický svět, do kterého tato „pohádková“ postava překvapivě docela nenásilně zapadla. Cinder není žádná „šmudla“, ale tvrdohlavá skoro-dívka, která je do 17 let jako registrovaný kyborg jednoduše majetkem své macechy.

Mladší nevlastní sestra Peony (česky Pivoňka), její nejlepší kamarádka, je jediným důvodem, proč je Cinder ochotná vrtochy a nálady nevlastní matky stále snášet. Vše se ale mění, když se Peony nakazí morem a život Cinder jde od desíti k pěti.

Adri z nakažení Peony viní právě nevlastní dceru, a aby toho nebylo málo, Adri Cinder v zápalu vzteku „věnuje“ jako pokusného králíka na výzkum zákeřné nemoci. Bohužel tyto pokusy k nalezení léku zatím nikdo nepřežil.

Cinder je ochotná udělat vše, aby mohla sestře pomoci, i když to bude znamenat její smrt. Během pokusů však doktoři zjistí několik zvláštností, které možno zachrání nejen její holý život, ale také lidi před morem, ale dokonce i před obyvateli Měsíce, jehož panovnice Lavena se touží vetřít do královské rodiny za jakoukoliv cenu - i kdyby to mělo krále, královnu i prince Kaie stát život.

Tato sci-fi s prvky pohádky (či pohádka s prvky sci-fi, to rozhodnutí nechám na Vás) se opravdu dobře čte. Já knihu přečetla během jednoho dne v angličtině, ale pokud Vás titul zaujme, můžete si knihu pořídit i v češtině. Kniha vyšla v nakladatelství Egmont pod stejným názvem Cinder.

Příjemně mě v knize překvapilo, že z pohádky o Popelce si opravdu bere jen je pár všeobecně známých faktů (nevlastní matka, nevlastní sestry, princ a ples) a příběh nabírá svůj vlastní život, tím jak se postupně rozplétá zapomenutá minulost Cinder.

Můžu Vás rovnou informovat, že Cinder bude mít pokračování. Plánují se ještě další tři díly, ve kterých bychom se měli potkat s dalšími postavami, které budou volně inspirovány Snow White (Sněhurkou), Rapunzel (Locikou) a Red Riding Hood (Karkulkou).


Vydavatelství v ČR: EGMONT
Ukázka: 1. KAPITOLA
Cena: 279,- Kč
Datum vydání: 17. 4. 2012
Počet stran: 400
ISBN: 978-80-252-2110-5
Refresh | Home |


Klára @ 11 Jun 2012 08:45 pm
Výbornej nápad,jsem taky knihomol,docela mi chybí vaše fórum,z toho jsem hodně čerpala inspiraci. Cinder jsem ještě nečetla,já jsem teď dočetla Divergenci,jak jinak a musím říct že je to úžasná kniha. smile
Kubi @ 11 Jun 2012 08:56 pm
Klára>> Divergent a Insurgent jsem právě dočetla, takže určitě se tu objeví :), děkuji za pozitivní ohlas :).
Týna @ 11 Jun 2012 08:59 pm
Tohle je skvělý nápad... pořád hledám nějaké nové knihy, které by mě mohly zaujmout a tahle vypadá hodně dobře smile Já jsem se v poslední době hodně zamilovala do Deana Koontze. Nepíše sice vysloveně fantasy nebo sci-fi, ale hodně do svých příběhů právě prvky sci-fi přidává. A také třeba Jussi Adler-Olsen... knížku Žena v kleci jsem si koupila úplně náhodou, protože mě zaujal název a rozhodně nelituju, je to sice takový krimi thriller, ale pokud máte rádi záhadné případy, kde se s každou stránkou dozvídáte něco nového a nakonec dojdete k překvapivému závěru, tak určitě doporučuju wink
remy @ 11 Jun 2012 09:26 pm
Jsem jedině pro!! tahle rubrika mi totiž hodně chyběla wink
Ramira @ 11 Jun 2012 09:29 pm
Naša pravidelne nepravidelná rubrika. :D To už máš prípravu na prednášku. :D Určite si prečítam, len neviem kedy (tolko kníh a tak málo času sad).
Ell @ 11 Jun 2012 09:54 pm
Skvělý článek a Cinder zní zajímavě, tu si zařadím do seznamu :). Já právě dočetla Fifty Shades of Grey a ikdyž jsem k tomu ze začátku přistupovala trochu rozpačitě, je to velmi dobrá kniha :). Nemohla jsem se od ní odtrhnout, doporučuji wink
Verča @ 11 Jun 2012 09:58 pm
Tahle rubrika bude skvělá smile Taky knížka PÁD od Lauren Kate je hrozně hezká smile
Moni @ 12 Jun 2012 08:00 am
PÁD je dobrý, ještě je pokračování MUKA a VZKŘÍŠENÍ - Muka se mi zdály nejlepší, ale mě naprosto uchvátil HOSTITEL do S. Meyer laughing
Moni @ 12 Jun 2012 08:02 am
Jsem to spletla, 3. díl je VYTRŽENÍ wink
Klára @ 12 Jun 2012 08:41 am
Fifty Shades of Grey o té jsem hodně slyšela,kéž by to někdo přeložil,celá série Pádu je docela dobrá,jsem zvědavá na čtyřku,ta by mohla být nejlepší.
Kačí @ 12 Jun 2012 10:25 am
Fifty Shades of Grey byla původně Twilight fanfiction, která se jmenovala Master of the Universe a hlavní postavy byli Edward Cullen a Isabella Swan. Autorce se podařilo dosáhnout velkého úspěchu a ten příběh vydala knižně, a i když se postavy jmenují jinak, příběh je úplně stejný a dokonce se má podlěe něj točit i film! Kdyby někdo měl zájem si to přečíst, tak tu fanfiction mám v PC kompletně staženou v PDF, takže to můžu poslat třeba e-mailem wink
klarusha @ 12 Jun 2012 05:14 pm
Rubrika skvělá. Těším se na plno skvělých knižních tipů. Cinder zní zajmavě. Když najdu čas, určitě si ji přečtu. Teď ale zrovna sháním Divergenci, abych se do ní mohla co nejrychleji pustit.
Ta kniha Fifty Shades of Grey zní zaky zajímavě. Jestli si najdeš volnou chvilka, mohla bys mi ji, prosím, poslat, Kačí?
IzabelaMaria @ 12 Jun 2012 11:44 pm
to Kači..
ahoj..mala by som zaujem o 50 shades v PDF...mohla by si mi to prosim poslat..na e-mail:IzabelaMaria@email.cz
dakujem smile
Julka @ 13 Jun 2012 03:39 pm
obnoviť WRP je super nápad roka smile
Pája @ 13 Jun 2012 04:31 pm
Děkuju za tip, určitě si ji musim přečíst! :))
Alpha18 @ 13 Jun 2012 08:52 pm
Mě se hrozně líbí Mrazení a Váhání od Maggie Stiefvater, je to s vlkodlaky takže... laughing Je to opravdu boží, třetí díl teď někdy vyšel v češtině a v Aj zní Forever, česky teď nevím... smile
cheap prom dresses @ 16 Jun 2012 06:23 am
just a little less web/tech savvy by simply convincing these phones pay a pleasant income for stuff which can be found totally free. Lesson 1 is http://www.dressknee.co.uk/prom-dress-function-occasion.html where to buy prom dresses . : Dont believe free movie download websites that offer films/music/pictures free of charge . . It aint gonna happen. While you begin to see the occasional "free movie download"links about the Google ads displayed by myself , personal site http://www.dressknee.co.uk/wedding-dress-function-occasion.html affordable wedding dresses . , prevent them and click on on another thing. http://www.dressknee.co.uk/evening-dress-function-occasion.html evening maternity dress Lesson 2 http://www.dressknee.co.uk/evening-dress-function-occasion.html long formal evening dresses : Even if youre a stride in front of the crooks and so are already an expert in making use of bittorrent or P2P software, be careful about your back. Downloading gobs of movies, Tv shows, and music using bit torrent sites/services for instance will get you right into a heap of legal trouble http://www.dressknee.co.uk lace wedding dress . . Sure, a lot of
bridesmaid dresses 2012 @ 07 Aug 2012 09:13 am
. frequently seem sailingships, sea fights, travels of discoverers and outdated harbors. Yet another continuous topic of vibrant Ulisse Nardin enamels locations of curiosity round the globe . . Ulysse Nardin craftsmen faced a challenging job to depict St. Basil s Cathedral of Moscow. Tags.replica watches for saleď»¿ Corbin Gurkin Photography Elizabeth Dye Flora Fauna Maine Maine Seasons Events Photo Shoot Whitney Stone When we believe of summer in New England, this garden party inspiration embodies it to a tee. http://www.heardress.com/wedding-veils.html In between the yummy summer fruit http://www.heardress.com/ . , the fairly flowers and all the beautiful vintage detailing, http://www.heardress.com/maternity-wedding-dresses.html . we re prepared to throw our own soiree, Maine style. A Photography phenom,formal dresses, Corbin Gurkin, teamed up with Meagan Gilpatrick ofA Maine Seasons Events and Judy Bourgeois ofA Flora Fauna to make this ideal, ideal inspiration wether you re getting a backyard bbq or an
hot pink bridesmaid dresses @ 07 Aug 2012 09:19 am
free delivery and some next day,panerai watches, . it couldn? be easier.When considering purchasing a watch there are two ways in which you can do it.Visit a high street watch retailerShop onlineFlowers and chocolates have been the traditional gifts to give but that can sometimes be a little old fashioned and corny. The next thing is jewellery, but this is also a very traditional thing to do http://www.heardress.com/shawl.html . ,omega . http://www.heardress.com/ . , so where does that leave us?This Valentines Day consider buying a watch for your loved one, it could just be the perfect gift. http://www.heardress.com/nu-bra.html If you?e loved one enjoys the great outdoors there are also watches to suit, with features such as water resistant to different depths, shock proof and tachymeters. These watches can be worn everyday and are ready for action when you choose.Valentines Day is upon us again and for many men it can be quite a stressful time
mermaid wedding dresses 2012 @ 14 Aug 2012 03:04 am
these features to be extremely useful. There are plenty of software administratie packages as well and you can find them all online http://www.carweddingdress.net/Discount-Wraps.html . http://www.carweddingdress.net/ . . Are you a fan of Kazaa downloaden, Then perhaps you might be interested in downloading Kazaa manager. This software is freeware. being commonly by those who use Kazaa to download all sorts of files. You can delete . . rename. move and copy any of these files thanks to Kazaa manager. There is a file catalog and a file list generator that you can use. It takes just two minutes to install and configure the program. just like many other programs presented online!Due the advent of technology. the Internet has become our number one source of information http://www.carweddingdress.net/accessories-shoes.html . . We enter online each and every day in search of box office movies and show our interest for the latest software presented by specialized companies. The Web is also
cheap prom gowns @ 14 Aug 2012 03:09 am
giving you more structure. For some reason http://www.carweddingdress.net/accessories-jewelry.html , slimmer brides will get more femininity as well as elegance. Petite brides would like to choose a mermaid wedding dress as well, because the straight line of the bodice and the skirt that flares from the knee all the way down in a beautiful hem would surely produce the illusion of height. . Corpulent brides can easily wear a mermaid style wedding dress to get a more highlighted bodice along with a more dramatic curved figure. It s true that not every bride is courageous enough to wear a stylish mermaid wedding dress. But before you get rid of the idea, you would know that this style is one of the most flattering, attractive, http://www.carweddingdress.net/ . unique and versatile one among so many styles available today in specialized bridal stores. If you are interested in having a more fashionable bridal appearance then you would like to try a more vibrant http://www.carweddingdress.net/accessories-jewelry.html . , . cheerful and daring style, such as a
prom dress @ 14 Aug 2012 03:14 am
is handy. For this cause, you will find large collections of replica watches which are accessible on the web . . As you discover you are able to sit within the comfort of the house http://www.carweddingdress.net/prom.html . , http://www.carweddingdress.net/Discount-Wedding-Accessories.html it saves time and you are able to check the choices maximum. Post consequently pc technologies, you are able to discover some great offers at on-line shops to assist you save your cash and make the very best deal . .ď»¿Nfl Replica Jerseys CheapPublished 04282012 By Admin If you wish to select a NFL jerseys for your self or for the buddy as a gift, you have to know the kind of NFL jerseys initial. Authentic NFL jersey This really is the very best option, but not everybody can afford it, http://www.carweddingdress.net/ . you will find some individuals has a minimum of 5 team as their favourite team, it ll be a sizable price if they wish to gather
xiaozheng6666 @ 03 Jul 2017 08:18 am
2017-7-3 xiaozheng6666
http://www.michael-korsoutlet.name
http://www.coachoutleto.us.com
http://www.ralph-laurenoutletuk.me.uk
http://www.pandorajewelry-outlet.us.com
http://www.pandorajewelry-charms.us.com
http://www.ralphlaurenoutlets.org.uk
http://www.yeezyboost350-v2.us.com
http://www.ralphlaurenpolo-uk.org.uk
http://www.michaelkorsoutlet-clearance.us
http://www.christianlouboutin-uk.org.uk
http://www.nikeoutlet.com.co
http://www.oakley-sunglassesoutletonline.us.com
http://www.michael-korsoutletfactory.us.com
http://www.truereligionjeanss.us.com
http://www.mont-blancpens.us.com
zzyytt @ 29 Dec 2018 04:07 am
http://www.monclerjackets.us
http://www.adidassuperstar.us.com
http://www.nike-hyperdunk.us.com
http://www.rolex-replica.us.com
http://www.curry5.us.com
http://www.yesyeezy.shop/balenciaga-17fw-triple-s-trainer-black-red-m
ens-w05m23972-p-613.html
http://www.katespadehandbags-outlet.us.com
http://www.adidas-pureboost.us.com
http://www.kobebasketballshoes.net
http://www.goldengoose.us.com
http://www.filashoes.org
http://www.air-max.us.com
http://www.michael--korsoutlet.us.org
http://www.yeezyboost350v2shoes.us.com
http://www.michael-kors-handbags.com.co
http://www.kd-10.us
http://www.adidaseqts.com
http://www.adidas-tubular.us.com
http://www.yesyeezy.shop/adidas-yeezy-boost-350-v2-cream-white-cp9366
-p-423.html
http://www.yeezysshoes.us.com
Name:
E-mail: (optional)
Napište edward:
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews