Jako led - recenze
Category: Recenze | 18 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 1 Comments
Knihu Jako led od americké spisovatelky J. Lynn považuji za typické rozptýlení v době, kdy za okny napadl metr sněhu, vy jste zachumlaní v peřinách a srkáte jablečný čaj se skořicí. I když počasí tomu neodpovídá, docela dobře jsem si podobnou atmosféru dokázala představit, protože ústřední dvojku odřízne od zbytku světa právě vydatná sněhová nadílka.


Anotace:
Jednadvacetiletá Sydney je zamilovaná do Kylera snad odjakživa. Jsou nejlepšími kamarády od té doby, co ji shodil na hřišti a ona ho donutila sníst bábovičku. Někdy během těch let se do něj opravdu hodně zamilovala. A jaký je v tom problém? Kyler je děvkař. Nikdy nezůstal s jednou holkou déle než pár nocí. Zatímco spolu studují posledním rokem na univerzitě, Sydney nechce ohrozit jejich přátelství tím, že by Kylerovi přiznala, že ho miluje.

Kyler vždy vnímal Sydney jako nedosažitelnou. Znamená pro něj vše a je dokonalá. Své city k ní však stále ukrývá nebo směřuje na jakékoli další ženy. Ostatně Kyler bude vždy jen chudý kluk ze špatné čtvrti a Sydney ta jediná holka, kterou nikdy nemůže mít.

Když ale spolu kvůli masivní sněhové bouři uvíznou v luxusním lyžařském letovisku, nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Přežije jejich přátelství vzájemnou přitažlivost? A přežijí vůbec oni? Protože zatímco padá sníh, někdo je sleduje, a tak jim lyžařský výlet může změnit život víc než jen jedním způsobem.

Recenzi na knihu a odkaz na ukázku z ní najdete ve full story.
Fantom Print - Otrokyně citů
Category: Knihy | 18 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Nakladatelství FANTOM PRINT přichází s novou fantasy plnou napětí, akce, lechtivých scén a hlavně neokoukaných tvorů. Jinými slovy se jedná o paranormální romanci, které nechybí detailně prokreslený svébytný svět, hrdinové, jimž se velmi snadno fandí, to vše proložené řadou netradičních motivů.

image host


Lucas Hunter je pověřen, aby vyšetřil brutální vraždy několika žen. Ani Lucas, ani mrtvé však nejsou obyčejnými lidmi. Jsou to měňavci, rasa, v níž se v nerozlučném spojení snoubí lidská polovina se zvířecí. Aby se však Lucasovi jeho mise mohla podařit, bude muset proniknout mezi Psye – bytosti, které vládnou nejen nad světem, ale také nad emocemi příslušníků svého národa.

Mezi ně patří i Sascha Duncanová, které se prozatím daří své city kontrolovat. Pokud by tak neučinila, vystavila by se nelítostné „rehabilitaci“, během níž by byla restartována její osobnost, tentokrát již ale bez vzpomínek a dalších „škodlivých“ částí její duše.

Právě tito dva nepravděpodobní zástupci svých ras budou muset spojit síly – a to nejen proto, aby vypátrali krvelačného vraha, ale také aby zabránili válce mezi Psyi a měňavci, která je na spadnutí. Budou to mít o to těžší, že Lucasovo animální já vzbuzuje v Sasche nezřízenou touhu strhnout všechny zábrany a zdi, jež vystavěla okolo svého nitra…

Je nepochybné, že se paranormální romance i po letech stále těší mezi čtenářkami (ale také mezi řadou čtenářů) setrvávající popularitě. Přesto se ne každé sérii podaří uspět, vždyť konkurence je opravdu velká. Autorky, které se pouštějí do nejednoduchého úkolu prorazit na tomto poli, musejí splnit hned několik předpokladů.

V první řadě se od nich očekává, že dodrží stanovený rámec tohoto subžánru, jenž většinou určuje dominantní romantická linka, a zároveň musejí v těchto intencích vybudovat uvěřitelný a atraktivní svět. Obou těchto úkolů se Nalini Singh, novozélandská autorka s kořeny na Fidži, zhostila na výbornou. Na tradiční zápletce à la „Romeo a Julie“ vystavěla funkční universum a také vztahy mezi těmi, kteří jej obývají.

Pokud vás zajímá, jak si Lucas Hunter poradí mezi bytostmi, jež naprosto odmítají to, co je pro něj přirozené, a jak se Sascha Duncanová zvládne vymanit ze svého „citového otroctví“, otevřete první knihu ságy, která má potenciál zařadit se mezi nejlepší díla subžánru paranormálních romancí…

Ve full story najdete ukázku z této knihy.
HUDEBNÍ OKÉNKO
Category:  , Video  | 18 Sep 2014 | Author: Panthea | 0 Comments
Mám tu pro vás nějakou hudbu ...

1) Videoklip z filmu Zůstaň se mnou/If I Stay/Jestli zůstanu s písničkou Never Coming Down v podání filmové skupiny Willamette Stone.2) skupinu Grouplove, kterou jsme slyšeli na soundtracku k filmu Hvězdy nám nepřály. Tentokrát navštívili Late Night Setha Meyerse a zazpívali song I'm with You.

3) Nikki Reed se sice s Paulem McDonaldem rozvedla, to jim ale nebrání pokračovat v hudební spoupráci. Naposledy spolu navštívili "Late Late Show Craiga Fergusona, aby zazpívali písničku Honey.

SUMA SUMÁRUM ...
Category: Knihy ,  , Video , Filmy  | 17 Sep 2014 | Author: Panthea | Full story | 2 Comments
Co se děje ...

1) Trailer k filmu Two Night Stand s Milesem Tellerem.2) John Green na svém twitteru oznámil, že modelka Cara Delevingne byla obsazebna do role Margo Roth Spiegelman ve filmovém zpracování jeho knihy Paper Towns. Připojí se tak k Natu Wolfovi v roli Quentina Jacobsena.

3) Server Deadline informoval, že Sam Claflin byl spolu s Emilií Clarke (Daenerys Targaryen z GoT) obsazen do filmového zpracování knihy Jojo Moyes - Než jsem tě poznala.

Poračování ve *FULL STORY*.
Počkám na tebe - recenze
Category: Recenze | 17 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 3 Comments
Původně jsem si knihu Počkám na tebe přečíst nechtěla. Kousků stejného žánru s velmi podobnou dějovou linkou jsem přečetla nepočítaně a neměla jsem v úmyslu jejich řady v dohledné době rozšiřovat. Nicméně (!!!) nejednomu mému známému se líbila a doporučoval mi ji. Navíc hodnocení tohoto romantického počinu z pera J. Lynn na celosvětovém knižním portálu Goodrreads také nebylo zanedbatelné.


Díky našemu partnerovi - nakladatelství BARONET se mi do rukou dostal recenzní výtisk a nakonec jsem ke čtení tedy osmělila. Recenzi najdete ve full story.
DOJMY z předpremiéry Zůstaň se mnou
Category: Recenze , Filmy  | 17 Sep 2014 | Author: Mikita | Full story | 1 Comments
ZŮSTAŇ SE MNOU (If I Stay)

I do českých kin míří adaptace knihy "If I Stay" od autorky Gayle Forman.
Dojmy z předpremiéry jsou i pro citlivou nečtenářku knihy velmi pozitivní - ubrečené i potěšené. Tato čistá romantika nenese žádné prvky fantasy a nebrousí ani do vod dystopických románů. Tou přidanou hodnotou je tentokrát hudba. Ano, i taková prostá věc může způsobovat problémy, je paralelou k rozdílným světům, rozdílným náhledům na život i k různým životním cílům. Hudba provází celý film a klasika (nikoliv ta rocková) se prolíná s punk rockem i dalšími žánry. Tato prapodivná směsice se v jednu chvíli střetne v čirém okamžiku štěstí, kdy je blízkost lidí, a jejich ochota spojit své životy, nadřazena veškerému škatulkování. Celý film vypráví příběh jedné lásky a báječné rodiny, kterou je možné jen obdivovat, s kterou je možné cítit i s ní bojovat o život. Děj je velmi sladký a dojemný, přesně takový, jak to většinou holky mají rády a kluci trpí. Ideální na rande i na dámskou jízdu, vhodný i pro sběratele zajímavých lidských osudů (třebaže smyšlených).

Více najdete ve full story.
Maze runner - reakce fanoušků
Category: Filmy | 15 Sep 2014 | Author: Leca | 1 Comments
Na našem facebookovém účtu jste mohli soutěžit o lístky na fanouškovskou předpremiéru Maze Runner, která se uskutečnila minulý čtvrtek (tímto děkujeme našemu partnerovi CinemArt, za možnost soutěž uspořádat). Tady jsou ohlasy některých z celosvětových fanoušků na sociální síti twitter.

image host image host image host
Těm z vás, kterým se nepodařilo se dostat na předpremiéru, určitě si zajděte do kina sami. ;-) A samozřejmě se nenechce ujít ani zážitek z přečtení knižní předlohy.
J. Lynn na intoxicated
Category: Knihy | 15 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 1 Comments
Intoxicated.cz původni vzniklo jako fandomová stránka upíří série Twilight. Postupně se webovky rozšířily na fantasy fandom, jak knih a seriálů, tak i filmů. V praxi to znemaná, že zde najdete informace a nejrůznější novinky o fantasy věcech, které míří do kin, nebo si můžete přečíct recenzi na právě vydanou knihu... To všechno navíc zdobí nejrůznější soutěže o hodnotné ceny (knihy, trička, placky, dvd, či v neposlední řadě o volňásky do kina).Touto aktuálkou bych ráda spektrum o malinko rozšířila! Sem tam si zde budete moci přečíst i recenzi, informace o publikování nejen fantasy knih, které některého z adminů zaujaly... V první takto nasměrované novince bych vás ráda seznámila s pseudonymem J. Lynn, jejíž knihy u nás vydává jeden z intoxicated partnerů - nakladatelství BARONET.

Více najdete ve full story.

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Next >>

Content Management Powered by CuteNews