Zimní příběh - recenze
Category: Recenze | 30 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Dlouho jsem přemýšlela, jakým způsobem recenzi na Zimní příběh od Marka Helprina pojmout… Po dvou neplodných dnech jsem se rozhodla, prostě jen tak zformulovat své myšlenky s tím, že snad bude výsledek srozumitelný a někdo si z recenze něco odnese… Za poskytnutí recenzního výtisku velmi děkujeme našemu partnerovi - nakladatelství JOTA.

Po shlédnutí názvu jsem měla za to, že se jedná o pohádku. Jakmile jsem si přečetla anotaci, názor jsem pozměnila a před očima jsem měla romantický příběh navzdory času, ve stylu Domu u jezera. Ach, jak byly obě domněnky mylné… Protože po dočtení epilogu a několika minutovém zírání na posledních pár řádků (které ve mně vyvolávají smíšené pocity i teď) jsem si byla jistá, že jsem nic podobného ve svém životě nečetla. Možná je to tím, že mou krevní skupinou je urban fantasy a možná je to tím, že Helprin zkrátka a dobře napsal knihu, kterou jsem si měla přečíst a ze které jsem si měla odnést zmatek v hlavě a příjemný pocit v žaludku…Anotace:
Jedné zimní noci, na samém počátku 20. století, se pouliční zloděj Peter Lake pokusí vyloupit honosný dům známého novinářského magnáta. Dům však není prázdný – Peter zde najde krásnou dívku jménem Beverly. Peter jejímu kouzlu okamžitě podléhá. Jejich láska však zůstává nenaplněna, protože Beverly záhy umírá na tuberkulózu.

Zoufalý Peter se během jedné z honiček, kterou na něj uspořádají členové bývalého zlodějského gangu, vrhá z Brooklynského mostu do vody. Zdá se, že příběh končí…

Osud však rozhodne jinak. Peter Lake se znovu vynořuje o mnoho desetiletí později, obdařený zvláštními schopnostmi, o kterých zpočátku nemá ani tušení. Zmateně tápe v ulicích New Yorku své vlastní budoucnosti a jen matně si vzpomíná, odkud přichází. Teprve při spatření starého obrazu s Beverly si uvědomí, kým je, a vydává se najít svou lásku i smysl života...


Recenzi najdete ve full story.
Otrokyně citů - recenze
Category: Recenze | 28 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 1 Comments
O knize Otrokyně citů jsem slyšela od kamarádky, která mě nabádala k přečtení anotace. Dílo, ani autorka mi do té doby nic neříkaly. Nicméně podle nakladatelství, které se knihu u nás rozhodlo vydat – tímto děkujeme do FANTOM PRINTu za poskytnutí recenzního výtisku – jsem měla tušení, že se bude jednat o titul, který by se mi mohl líbit. Přece jen jde o nakladatelství, jehož výtisky mi zabírají většinu místa v knihovně (ať už se jedná o série o mých dvou favoritkách Kate Daniels a Mercy Thompson, či rusovlasé Cat Crawfield, nebo tvrdohlavé Merit).


Oficiální anotace:
Ve světě bez emocí, v němž vládnoucí Psyové trestají jakékoliv tužby, musí Sascha Duncanová skrývat své pocity, které ji usvědčují z nedokonalosti. Odhalit je by znamenalo vystavit se hrůzné „rehabilitaci“ – kompletnímu vymazání duše a ztrátě všech vzpomínek na to, kým byla… Lucas Hunter je měňavec, člověk i zvíře v jednom, hladový právě po těch zážitcích, kterými Psyové opovrhují. Po staletích křehkého soužití stojí nyní Psyové a měňavci na pokraji války, vyvolané brutálními vraždami několika měňaveckých žen. Lucas je odhodlán nalézt mezi Psyi vraha, který chladnokrevně zabil členku jeho smečky, a Sascha je jeho vstupenkou do pečlivě střežené psyské společnosti. Brzy však zjistí, že je tato na první pohled chladná žena schopna intenzivních prožitků – což silně přitahuje zvíře v jeho nitru. Lucas a Sascha jsou lapeni mezi dvěma znesvářenými světy a musejí oba zůstat věrni tomu, kým jsou – nebo vše obětovat a okusit temné pokušení…


Recenzi na první díl knižní série z pera autorky Nalini Singh najdete ve full story.
Fantom Print - Smrtící duchové
Category: Knihy | 28 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Nakladatelství FANTOM PRINT vydává první díl urban fantasy série Downside. Kde mrtví povstali z hrobů a útočí na živé... a jedna potetovaná čarodějka splácí dluh nelítostnému Ranařovi!

image host


Řečeno spolu s Tolkienovou Galadriel: „Svět se změnil.“ Lidé – tedy alespoň ti, kteří přežili – to cítí nejen ve vzduchu, vodě a v zemi, ale také na vlastní kůži. Mrtví si totiž dali time-out ve věčném odpočinku a vrátili se na svět. Silnější než kdykoli předtím a smrtící víc, než by kdo čekal…

Když padla vláda – což vlády v podobných situacích obvykle dělají – moci se chopila Církev Skutečné pravdy (což církve v podobných situacích obvykle dělají). I přes neoddiskutovatelnou péči o své ovečky se ale ve stádu kromě mrtvých, pohybují i bez debat živí vlci. Takovými jsou třeba drogový král Ranař a jeho stejně drsný konkurent.

V tomhle prostředí musí přežít Chess Putnamová, potetovaná čarodějka, kterou Církev Skutečné pravdy zaměstnává jako lovkyni duchů. Jenže Chess má problém: dluží peníze právě Ranařovi a ten si umí o splátku říct více než důrazně. Živá čarodějka je lepší než mrtvá čarodějka (zvlášť v tomhle divokém světě) a tak Chess nezbývá než kývnout. I když velmi dobře ví, že se jí to vůbec nebude líbit. Samozřejmě až na dva velice nebezpečné muže, kteří jí při téhle misi zkříží cestu…

Buďme k sobě upřímní, série Downside není příliš krotká urban fantasy. Je řízná, temná, cynická a až po poslední stránku nadupaná akcí, romantikou, humorem, erotikou a vychytanými nápady. Před Chess stojí úkol, který od ní bude vyžadovat nasazení na hranici jejích rozhodně nemalých schopností. Potetovaná čarodějka se během něj popasuje s černou magií, lidskou obětí, zlovolnou magií a rovněž ohavným démonickým netvorem…

Pokud se vám zdálo, že žánr urban fantasy nemůže nabídnout nic nového, troufáme si tvrdit, že jste se poněkud spletli. Nakonec produkce nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) toho může být důkazem. Po již zavedených autorkách (a autorech) jako jsou Patricia Briggs, Ilona Andrews či Jeaniene Frost přišla nová generace zastoupená Cassie Alexander, Keri Arthur, Chloe Neill a dalšími. A spolu s ní se objevily nové přístupy a pohledy na městskou fantasy, které jsou vlastní také Stacii Kane.

Proto vás zveme na exkluzivní prohlídku místa zvaného Downside, během níž se s mrtvými seznámíte blíže, než by vám bylo možná milo. Nicméně není třeba se bát, průvodcem vám bude člověk nejpovolanější – jedna potetovaná čarodějka, která dobře ví, jak přežít. No neberte to…

Ve full story najdete ukázku z této knihy.
The Scorch Trials
Category: Knihy , Filmy  | 23 Sep 2014 | Author: Leca | 0 Comments
Studio 20th Century Fox přišlo s velmi dobrou, ba dokonce vynikající, zprávou pro všechny fanoušky filmu Maze Runner. Už 18. září 2015 by mělo jít do kin pokračování knižní předlohy této série - The Scorch Trials. Režisér prvního dílu Wess Ball je celou věcí tak nadšený, že už teď se s fanoušky podělil s prvním grafickým konceptem. (vidět ho můžete níže).

FILMY PODLE NOVEL JOHNA GREENA
Category: Knihy , Filmy  | 23 Sep 2014 | Author: Panthea | 0 Comments
John Green je mezi hollywoodskými producenty zjevně velmi oblíbeným autorem. Po filmovém zpracování knihy Hvězdy nám nepřály, začne letos na podzim natáčení filmu Paper Towns/Papírová města. Natáčet se bude v Severní Karolíně a do kin by se film měl dostat v červnu příštího roku.

image host image host
knižní obálka, představitelé hl. rolí


Dalším knižním počinem, ke kterému byla odkoupena práva na zfilmování je kolekce tří příběhů - Let It Snow. John Green napsal jeden z nich, zbylé dva mají na svědomí Maureen Johnson a Lauren Myracle.

image host


Zdroj: INDYSTAR, THR
Jako led - recenze
Category: Recenze | 18 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Knihu Jako led od americké spisovatelky J. Lynn považuji za typické rozptýlení v době, kdy za okny napadl metr sněhu, vy jste zachumlaní v peřinách a srkáte jablečný čaj se skořicí. I když počasí tomu neodpovídá, docela dobře jsem si podobnou atmosféru dokázala představit, protože ústřední dvojku odřízne od zbytku světa právě vydatná sněhová nadílka.


Anotace:
Jednadvacetiletá Sydney je zamilovaná do Kylera snad odjakživa. Jsou nejlepšími kamarády od té doby, co ji shodil na hřišti a ona ho donutila sníst bábovičku. Někdy během těch let se do něj opravdu hodně zamilovala. A jaký je v tom problém? Kyler je děvkař. Nikdy nezůstal s jednou holkou déle než pár nocí. Zatímco spolu studují posledním rokem na univerzitě, Sydney nechce ohrozit jejich přátelství tím, že by Kylerovi přiznala, že ho miluje.

Kyler vždy vnímal Sydney jako nedosažitelnou. Znamená pro něj vše a je dokonalá. Své city k ní však stále ukrývá nebo směřuje na jakékoli další ženy. Ostatně Kyler bude vždy jen chudý kluk ze špatné čtvrti a Sydney ta jediná holka, kterou nikdy nemůže mít.

Když ale spolu kvůli masivní sněhové bouři uvíznou v luxusním lyžařském letovisku, nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Přežije jejich přátelství vzájemnou přitažlivost? A přežijí vůbec oni? Protože zatímco padá sníh, někdo je sleduje, a tak jim lyžařský výlet může změnit život víc než jen jedním způsobem.

Recenzi na knihu a odkaz na ukázku z ní najdete ve full story.
Fantom Print - Otrokyně citů
Category: Knihy | 18 Sep 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Nakladatelství FANTOM PRINT přichází s novou fantasy plnou napětí, akce, lechtivých scén a hlavně neokoukaných tvorů. Jinými slovy se jedná o paranormální romanci, které nechybí detailně prokreslený svébytný svět, hrdinové, jimž se velmi snadno fandí, to vše proložené řadou netradičních motivů.

image host


Lucas Hunter je pověřen, aby vyšetřil brutální vraždy několika žen. Ani Lucas, ani mrtvé však nejsou obyčejnými lidmi. Jsou to měňavci, rasa, v níž se v nerozlučném spojení snoubí lidská polovina se zvířecí. Aby se však Lucasovi jeho mise mohla podařit, bude muset proniknout mezi Psye – bytosti, které vládnou nejen nad světem, ale také nad emocemi příslušníků svého národa.

Mezi ně patří i Sascha Duncanová, které se prozatím daří své city kontrolovat. Pokud by tak neučinila, vystavila by se nelítostné „rehabilitaci“, během níž by byla restartována její osobnost, tentokrát již ale bez vzpomínek a dalších „škodlivých“ částí její duše.

Právě tito dva nepravděpodobní zástupci svých ras budou muset spojit síly – a to nejen proto, aby vypátrali krvelačného vraha, ale také aby zabránili válce mezi Psyi a měňavci, která je na spadnutí. Budou to mít o to těžší, že Lucasovo animální já vzbuzuje v Sasche nezřízenou touhu strhnout všechny zábrany a zdi, jež vystavěla okolo svého nitra…

Je nepochybné, že se paranormální romance i po letech stále těší mezi čtenářkami (ale také mezi řadou čtenářů) setrvávající popularitě. Přesto se ne každé sérii podaří uspět, vždyť konkurence je opravdu velká. Autorky, které se pouštějí do nejednoduchého úkolu prorazit na tomto poli, musejí splnit hned několik předpokladů.

V první řadě se od nich očekává, že dodrží stanovený rámec tohoto subžánru, jenž většinou určuje dominantní romantická linka, a zároveň musejí v těchto intencích vybudovat uvěřitelný a atraktivní svět. Obou těchto úkolů se Nalini Singh, novozélandská autorka s kořeny na Fidži, zhostila na výbornou. Na tradiční zápletce à la „Romeo a Julie“ vystavěla funkční universum a také vztahy mezi těmi, kteří jej obývají.

Pokud vás zajímá, jak si Lucas Hunter poradí mezi bytostmi, jež naprosto odmítají to, co je pro něj přirozené, a jak se Sascha Duncanová zvládne vymanit ze svého „citového otroctví“, otevřete první knihu ságy, která má potenciál zařadit se mezi nejlepší díla subžánru paranormálních romancí…

Ve full story najdete ukázku z této knihy.
HUDEBNÍ OKÉNKO
Category:  , Video  | 18 Sep 2014 | Author: Panthea | 0 Comments
Mám tu pro vás nějakou hudbu ...

1) Videoklip z filmu Zůstaň se mnou/If I Stay/Jestli zůstanu s písničkou Never Coming Down v podání filmové skupiny Willamette Stone.2) skupinu Grouplove, kterou jsme slyšeli na soundtracku k filmu Hvězdy nám nepřály. Tentokrát navštívili Late Night Setha Meyerse a zazpívali song I'm with You.

3) Nikki Reed se sice s Paulem McDonaldem rozvedla, to jim ale nebrání pokračovat v hudební spoupráci. Naposledy spolu navštívili "Late Late Show Craiga Fergusona, aby zazpívali písničku Honey.

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Next >>

Content Management Powered by CuteNews