Kate Daniels - Magie na Vzestupu
Category: Knihy | 22 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Urban fantasy romány o žoldnéřce Kate Danielsové, která žije a bojuje ve světě proměněném magickou apokalypsou, jsou jednou z nejúspěšnějších sérií nejen ve Spojených státech, ale také ve spoustě dalších zemí. I u nás si získala řadu věrných fanoušků, kteří netrpělivě očekávají každou další knihu.

image host


O tom, že se nakladatelství FANTOM Print o Kate Danielsovou a jejího druha Currana, Pána šelem, příkladně stará, vypovídá i fakt, že kromě šesti dílů základní série vyšel i spin-off román Magie střelného prachu, který navíc obsahoval ještě bonusovou povídku.

Nyní jsou Kate a Curran zpět a řeší zřejmě nejniternější případ svých životů – musí získat lék, díky němuž by mohlo přežít daleko více mladých kožoměnců. Řada z nich dosud umírala předčasně, protože nedokázala zkrotit svá vnitřní zvířata – ale tomu má být nyní konec. Do hry vstupují nevyzpytatelní evropští kožoměnci s návrhem, který oba hrdinové nemohou odmítnout.

Pán šelem Curran se má stát zprostředkovatelem, jenž má vyřešit jeden dávný spor. Pokud se mu to podaří, dostane lék, po kterém on i celá jeho Smečka tolik touží… Oba autoři (Ilona a Andrew Gordonovi píšící pod pseudonymem Ilona Andrews) rozehrávají další nebezpečnou hru a jsou v tom proklatě dobří – ostatně tak jako vždy. Mix mužského a ženského pohledu totiž sérii evidentně prospívá a činí z ní jeden z rozhodujících důvodů, kvůli kterému ji vyhledávají čtenáři z celého světa…

Ve *FULL STORY* najdete recenzi i s ukázkou z tohoto, již šestého pokračování.
Anita Blake - Temná Krev
Category: Knihy | 22 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Právě vychází další příběh ze světoznámé série urban fantasy Anita Blake: Temná krev nabídne atraktivní směs akce, napětí, vztahů, erotiky a detektivních prvků.

Anita Blakeová se poprvé čtenářům představila v roce 1993 v románu Provinilé slasti. V době, kdy upírům nikdo nedával šanci na přežití a v prodejích vedly harlekýnky, se objevila nebezpečná a sexy hrdinka s heslem: Já s upíry nechodím, já je zabíjím“. Stejnojmenná série se brzy stala kultovní v žánru temných fantasy příběhů s upíří tematikou, byla přeložena do nespočetně jazyků a vzniklo i komiksové zpracování.

image host


A kdo je vůbec Anita Blakeová? Pracuje jako nekromantka v St. Louis. V jejím světě vedle lidí žijí svobodně i další bytosti – vlkodlaci, zombie nebo třeba upíři. Právě od nich si vysloužila přezdívku Popravčí, protože kromě oživování mrtvých se živí i lovem a likvidací zdivočelých krvesajů. Anitina dobrodružství hraničící s paranormální detektivkou jsou protkány erotikou a vztahovými peripetiemi, které Anita řeší s nejednou nadpřirozenou bytostí. Ve světě Laurell K. Hamiltonové, kde každá vteřina může být tou poslední, se do popředí dostává spíše animální přitažlivost a pudová primitivnost. Anita není žádná náctiletá naivka, která v rohu vzdychá po svém vyvoleném, ale sebevědomá a silná žena, která si umí jít za svým – i v otázkách vztahů.

Ve *FULL STORY* najdete recenzi i s ukázkou z tohoto již šestnáctého pokračování.
Knižní série Anita Blake
Category: Knihy | 22 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Proč se pouštět do této převážně upíří fantasy série? Jednoduše proto, že hlavní hrdinka je kick-ass a autorčin uvolněný a nekonveční pisatelský um vás dostane do kolen!Ke čtení knih o Anitě Blake jsem se dostala v době, kdy jsem si sehnala celou sérii Buffy the Vampire Slayer. Už ani nevím kdo, mi sérii o nadupané černovlásce doporučil s tím, že její příběh má mnohé společné právě s mou oblíbenou přemožitelkou… Mají sice rozdílnou barvu vlasů a poněkud jiné hranice, co se týká mezilidských vztahů, ale jinak se v mnohém nezapřou. Anita je definicí silné hrdinky, která si dělá věci po svém. Je samostatná, a co se týká svých názorů i neoblomná. Laurell K. Hamilton – autorka těchto knih - své postavě vdechla nejen tvrdohlavost a umíněnost, ale i osobní charisma a odhodlání pouštět se po hlavě do každého úkolu.

Ve *FULL STORY* najdete mimo jiné anotace na první tři díly a ukázky z nich.
DOJMY z filmu HUNGER GAMES:Síla vzdoru 1.část
Category: Hunger Games , Recenze  | 20 Nov 2014 | Author: Mikita | 1 Comments
Po předpremiéře jsem hned nechtěla psát dojmy, jelikož jsem doufala, že se vše ještě usadí. To, že rozdělení závěrečných dílů na 2 části většinou nefunguje, to asi nemá cenu opakovat, i když tady se to ukazuje ještě nějak víc. Po akčních a nabitých prvních dvou dílech přichází budování atmosfréry, odboje a jde o válku proklam a sloganů. Přesedlat najednou na pomalejší a rozvláčnější tempo je malinko obtížnější i pro čtenáře předlohy. Naštěstí je tu ale Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson. Oni dva drží celý film pohromadě, ždímají emoce a je až neskutečné, jak všestranná Jenn dokáže být. Ostatní je jen příprava na další díl, seznamování se s postavami a vzrůstajícím odbojem. Nejde říci, že to není dobrý film, nebo že je špatně natočený, není to ale uzemňující. Budete hltat každé slovo, sem tam vás nějaká scéna zasáhne, ale prostě cítíte, že to lepší teprve přijde. Proč jít do kina? Pro skvělou atmosféru, pro ty obavy o všechny vítěze minulých her, o Katniss Everdeen, kvůli její proměně v symbol revoluce, kvůli neskutečně dojemnému zpěvu Jennifer Lawrence, pro celé zpracování režie, kamery i vizuálu a pro výtečné herecké obsazení. Pro poslední rozloučení s panem hercem, Philipem Seymour Hoffmanem.

Nesmrtelná koruna - recenze
Category: Recenze | 11 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 3 Comments
Nesmrtelná koruna je název již druhého pokračování nejnovější knižní série od americké autorky Richelle Mead. U nás se o vydání jejích knih stará jeden z našich partnerů - nakladatelství Domino, kde byli tak hodní a poslali nám recenzní výtisk.Anotace:
Návrat rozezlených bohů je dostatečně velká hrozba. A teď se objevilo další nebezpečí…

Justin a Mae nadále plní svou misi, pak ovšem dojde k zásadnímu zlomu v běhu událostí. Jsou přiděleni k delegaci Luciana Darlinga, Justinova starého přítele a zároveň tak trochu protivníka. Společně se vydávají na území Arkádie, nebezpečného souseda RUNA.

V tamní společnosti jsou ženy stále majetkem mužů a náboženství a vláda splývají v jedno. Justin, který se sám ještě těžce smiřuje s vlastním bohem, zde objevuje skutečně velmi mocné síly.

Mezitím Mae, která jen velmi neochotně hraje roli Justinovy milenky, plní svou vlastní soukromou misi: hledá svou nevlastní neteř, které se její rodina před lety zřekla a nechala ji unést za hranice.

Ani jeden z našich hrdinů si zpočátku nevšimne, že jejich snaha zastavit v Arkádii návrat bohů může být velmi brzy zmařena...


Recenzi s odkazem na ukázku z knihy najdete ve *FULL STORY*.
Hunger Games TV spoty
Category: Hunger Games | 01 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 1 Comments
Po nahození Mockingjay kabátku tady pro Vás máme i několik televezních spotů, které lákají do kina jedna báseň.


Více videí najdete ve *FULL STORY*.
Upíři z Morganville
Category: Knihy , Video  | 01 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Na našem facebookovém profilu jste již jistě zaznamenali, že knižní série Morganville byla zpracovaná jako webseriál. U nás se o vydání již čtyř knih postaralo nakladatelství Brokilon, které chystá i páté pokračování s názvem Pán hrůzovlády.Anotace prvního dílu - Prokletý dům
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi....

Ve *FULL STORY* najdete všechny doposud zveřejněné díly seriálu - k dnešnímu dni je jich celkem šest. Pokud Vás videa chytnou, možná byste chtěli vědět víc i o knižní předloze, proto si zde můžete přečíst i ukázku z prvního dílu.
Bookshelf - Alfa a Omega
Category: Knihy , Projekty  | 29 Oct 2014 | Author: Leca | Full story | 8 Comments
Další z knižních sérií, která je mi velmi blízká a v knihovně má svou danou pozici, představují knihy o Anně a Charlesovi - tedy série Alfa a Omega. O knihách jsem se dozvěděla kdysi dávno díky tomu, že mi učarovala nejen Mercedes Thompson, ale i styl psaní Patricie Briggs. Byla jsem proto neuvěřitelně ráda, že autorka o svém světě vlkodlaků píše nejen příběh Mercy, ale i Charlese - Samuelova mladšího bratra.


Děj (prozatím) tří knih je narvaný akcí, humorem a jednou kouzelnou scénou za druhou! Dnes a denně bych mohla pět ódy na dynamiku vlkodlačích smeček a systémovou hierarchii, která je propracovaná do posledního písmenka. Hlavními hrdiny jsou Anna, omega, která má za sebou velmi krutou a nepěknou minulost plnou násilí a charismatický Charles, syn maroka, nechvalně známý kat vykonávající spravedlnost na těch, kteří porušují vlkodlačí zákony.

image host image host image host

U nás se o vydání všech prozatím vyšlých dílů postaralo nakladatelství FANTOM PRINT. Během příštího roku plánuje autorka dopsat čtvrté pokračování s názvem Dead Heat, snad se jej dočkáme i u nás. Ve *FULL STORY* najdete oficiální anotace ke Štvanici, Lovišti a Dvojí Spravedlnosti...

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Next >>

Content Management Powered by CuteNews