Merry intoXMAS
Category: Web | 25 Dec 2014 | Author: Leca | 1 Comments
Krásné Vánoce a jen to nejlepší v nadcházejícím roce. Snad nikomu z Vás neuvízla v krku rybí kost, pod stromečkem jste našli hodně milých dárků - třeba nějakou tu fantasy knihu, či cool pletené ponožky od babičky, které v sobě mají všechny barvy duhy. Ty by se zrovna hodili mě, ale letos mi Ježíšek žádně fusakle nenaježil... Zato knižních přírustků je dostatek...

image host


Užijte si silvestrovské šílenství a snad nám zachováte přízeň i příším roce, kdy nás čeká společné objevování další knih, filmů a věcí, bez kterých by správný geek nemohl dýchat. Nebudou chybět ani soutěže, ať už spojené s filmovými předpremiérami či o věcné skvosty...
Insurgent trailer
Category: Video , Divergent  | 13 Dec 2014 | Author: Leca | 1 Comments
Pohlazení soumraku - recenze
Category: Recenze | 12 Dec 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Druhý díl faeské knižní série z pera americké spisovatelky Laurell H. Hamilton navazuje na konec první knihy. Merry se snaží dostát úmluvy se svou vypočítanou tetičkou a přitom nepřijít o život. Pokud jsem si myslela, že úvodním dílem se autorka nedrží zpátky, v Pohlazení soumraku jsem se přesvědčila o tom, jak autorka umí překvapit. Druhá kniha se věnuje faeským intrikám a lstím o to více.


Anotace knihy:
Meredith Gentryové se podařilo uniknout neúprosným pokusům o atentát ze strany prince Cela, jejího bratrance a soupeře o korunu Říše kouzel, ale teď ji čeká celá řada nových problémů. Aby se mohla stát královnou, musí porodit dítě dřív, než Cel zplodí vlastního potomka. Ale na obzoru je další velká hrozba: lidé umírají záhadným, děsivým způsobem a samotná existence Říše kouzel je ve vážném ohrožení. A tak, zatímco si užívá největší rozkoše svého života, když se snaží počít dítě s válečníky ze své královské stráže, musí Merry zastavit starodávné zlo, které by mohlo zničit samotnou podstatu reality. Prostě zaměstnání jako každé jiné…

Recenzi najdete ve *FULL STORY*.
The Scorch Trials - foto z natáčení
Category: Filmy | 12 Dec 2014 | Author: Leca | 1 Comments
Natáčení druhého dílu Maze Runner je v plném proudu a režisér to dává fanouškům na celém světě pěkně najevo. Na jeho instagramovém účtu zveřejnil hned několik momentek.

image host image host image host image host
Zdroj: James Dashner instagram.
Polibek stínů - recenze
Category: Recenze | 29 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
O existenci knih s hlavní hrdinkou Merry Gentry jsem věděla od chvíle, kdy mi autorka Laurell H. Hamilton učarovala kouskem Provinilé slasti (prvním dílem její jiné fantasy série). Tehdy bylo nasnadě si o autorce zjistit víc a na seznam „to si musím jednou přečíst“ přidat i jiné její knižní počiny…. Nedostatek času a exponenciálně narůstající databáze knih, které si prostě musím přečíst (!), zapříčinili, že tato série – obrazně řečeno – zapadala prachem. Zřejmě bych se k ní ještě nějakou chvíli nedostala, ale jeden z našich partnerů – nakladatelství Epocha vydalo již čtvrté pokračování série zaměřenou na Fae a nabídlo nám zrecenzovat všechny již vydané díly. Na INTOXICATED.CZ vám s potěšením představíme čtyři díly s faeskou princeznou Meredith v hlavní roli.Anotace:
Merry Gentryová pracuje pro soukromou detektivní kancelář v Los Angeles, která se specializuje na případy s nadpřirozenými motivy. A ve světě, kde vedle lidí žijí všemožné druhy kouzelných bytostí, o takové případy vůbec není nouze. Jenže Merry není jen člověk s malou příměsí kouzelné krve, která jí propůjčuje zvláštní schopnosti. Ve skutečnosti je princeznou Temného království, členkou královské rodiny, a od trůnu ji dělí jen několik krůčků. Právě intriky a úklady těch, kteří by ji rádi odstranili z nástupnictví, ji přiměly utéct do lidského světa a za každou cenu svou pravou identitu skrývat.
Poklidná léta, kdy ji ohrožovali jen zločinci a nástrahy velkoměsta, však skončila. Její tajemství bylo prozrazeno a nezbývá než se vrátit ke dvoru a čelit mocenským pletichám, v nichž sex a láska jsou jen nástroji k dosažení vyšších cílů. Zachovat si důstojnost a zůstat věrná svým citům a zásadám není snadné, když Merry na každém kroku jde o holý život…

Detektivní kancelář zaměřená na nadpřirozeno, pro niž soukromá vyšetřovatelka Merry Gentryová pracuje, se ujímá neobvyklého případu – je totiž proti zásadám firmy řešit rozvody. Málokdy se však stane, že o prošetření nevěry žádá společně s manželkou i jedna z milenek, a obě jsou vyděšené k smrti. Merry si myslí, že svou roli volavky bez problémů zvládne. Kromě spolehlivých kolegů v záloze a nějaké té skryté zbraně má přece magické schopnosti. Netuší, že tenhle případ zničí vše, o co v posledních letech usilovala. Teď je vše prozrazeno a pavučina intrik ji znovu stahuje do fantaskního, krutého světa, kam už se nikdy nechtěla vrátit.


Recenzi najdete ve *FULL STORY*.
Kate Daniels - Magie na Vzestupu
Category: Knihy | 22 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Urban fantasy romány o žoldnéřce Kate Danielsové, která žije a bojuje ve světě proměněném magickou apokalypsou, jsou jednou z nejúspěšnějších sérií nejen ve Spojených státech, ale také ve spoustě dalších zemí. I u nás si získala řadu věrných fanoušků, kteří netrpělivě očekávají každou další knihu.

image host


O tom, že se nakladatelství FANTOM Print o Kate Danielsovou a jejího druha Currana, Pána šelem, příkladně stará, vypovídá i fakt, že kromě šesti dílů základní série vyšel i spin-off román Magie střelného prachu, který navíc obsahoval ještě bonusovou povídku.

Nyní jsou Kate a Curran zpět a řeší zřejmě nejniternější případ svých životů – musí získat lék, díky němuž by mohlo přežít daleko více mladých kožoměnců. Řada z nich dosud umírala předčasně, protože nedokázala zkrotit svá vnitřní zvířata – ale tomu má být nyní konec. Do hry vstupují nevyzpytatelní evropští kožoměnci s návrhem, který oba hrdinové nemohou odmítnout.

Pán šelem Curran se má stát zprostředkovatelem, jenž má vyřešit jeden dávný spor. Pokud se mu to podaří, dostane lék, po kterém on i celá jeho Smečka tolik touží… Oba autoři (Ilona a Andrew Gordonovi píšící pod pseudonymem Ilona Andrews) rozehrávají další nebezpečnou hru a jsou v tom proklatě dobří – ostatně tak jako vždy. Mix mužského a ženského pohledu totiž sérii evidentně prospívá a činí z ní jeden z rozhodujících důvodů, kvůli kterému ji vyhledávají čtenáři z celého světa…

Ve *FULL STORY* najdete recenzi i s ukázkou z tohoto, již šestého pokračování.
Anita Blake - Temná Krev
Category: Knihy | 22 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Právě vychází další příběh ze světoznámé série urban fantasy Anita Blake: Temná krev nabídne atraktivní směs akce, napětí, vztahů, erotiky a detektivních prvků.

Anita Blakeová se poprvé čtenářům představila v roce 1993 v románu Provinilé slasti. V době, kdy upírům nikdo nedával šanci na přežití a v prodejích vedly harlekýnky, se objevila nebezpečná a sexy hrdinka s heslem: Já s upíry nechodím, já je zabíjím“. Stejnojmenná série se brzy stala kultovní v žánru temných fantasy příběhů s upíří tematikou, byla přeložena do nespočetně jazyků a vzniklo i komiksové zpracování.

image host


A kdo je vůbec Anita Blakeová? Pracuje jako nekromantka v St. Louis. V jejím světě vedle lidí žijí svobodně i další bytosti – vlkodlaci, zombie nebo třeba upíři. Právě od nich si vysloužila přezdívku Popravčí, protože kromě oživování mrtvých se živí i lovem a likvidací zdivočelých krvesajů. Anitina dobrodružství hraničící s paranormální detektivkou jsou protkány erotikou a vztahovými peripetiemi, které Anita řeší s nejednou nadpřirozenou bytostí. Ve světě Laurell K. Hamiltonové, kde každá vteřina může být tou poslední, se do popředí dostává spíše animální přitažlivost a pudová primitivnost. Anita není žádná náctiletá naivka, která v rohu vzdychá po svém vyvoleném, ale sebevědomá a silná žena, která si umí jít za svým – i v otázkách vztahů.

Ve *FULL STORY* najdete recenzi i s ukázkou z tohoto již šestnáctého pokračování.
Knižní série Anita Blake
Category: Knihy | 22 Nov 2014 | Author: Leca | Full story | 0 Comments
Proč se pouštět do této převážně upíří fantasy série? Jednoduše proto, že hlavní hrdinka je kick-ass a autorčin uvolněný a nekonveční pisatelský um vás dostane do kolen!Ke čtení knih o Anitě Blake jsem se dostala v době, kdy jsem si sehnala celou sérii Buffy the Vampire Slayer. Už ani nevím kdo, mi sérii o nadupané černovlásce doporučil s tím, že její příběh má mnohé společné právě s mou oblíbenou přemožitelkou… Mají sice rozdílnou barvu vlasů a poněkud jiné hranice, co se týká mezilidských vztahů, ale jinak se v mnohém nezapřou. Anita je definicí silné hrdinky, která si dělá věci po svém. Je samostatná, a co se týká svých názorů i neoblomná. Laurell K. Hamilton – autorka těchto knih - své postavě vdechla nejen tvrdohlavost a umíněnost, ale i osobní charisma a odhodlání pouštět se po hlavě do každého úkolu.

Ve *FULL STORY* najdete mimo jiné anotace na první tři díly a ukázky z nich.

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Next >>

Content Management Powered by CuteNews