FAQ (často kladené dotazy) by James:

KNIHY

Q: Kde mohu sehnat knihy Twilight v originále?

A: Knihy se dají koupit přes internet například na AMAZONU, nebo v českém online knihkupectví LIBRIS. U nás v čechách se dají také sehnat v obchodním řetězci NEOLUXOR. (nicméně je jich omezené množství, takže mohou být vyprodané). Ve větších městech bývá už anglický originál běžně v distribuci, např. v několika knihkupectví ve Zlíně.

Q: Je kniha Breaking Dawn poslední knihou v Twilight sérii?

A: Podle všeho ano, Breaking Dawn oficiálně ukončilo příběh Belly a Edwarda. Stephenie ale nerada říká nikdy, takže sama naznačila, že se možná v budoucnosti bude zabývat ostatními charaktery z Twilight. V jednom rozhovoru z roku 2011 odmítla sdělit, jak si představuje budoucnost Jacoba a Renesmee v případě, že by se k Twilight sérii vrátila. Nicméně už by se nejednalo o příběh Belly a Edwarda.

Q: Co je Midnight Sun?

A: Midnight Sun je kniha Twilight psaná z pohledu Edwarda. Stephenie plánovala její dokončení a uveřejnění, bohužel ji ale někdo ukradl, nascanoval a dále šířil 12 kapitol, které dokončila. Stephenie veřejně uvedla, že to byla ta nejhorší věc, kterou kdy jaký fanoušek mohl udělat, protože ona takhle pracovat nemůže. Proto oznámila, že dokončení Midnight Sun se odkládá na neurčito. 12 kapitol, které byly zcizeny, sama uveřejnila na svých oficiálních stránkách Stephenie Meyer.

Q: Četl/a jsem Midnight Sun a mělo více jak 12 kapitol. Jak je to možné.

A: Pokud jste četli Midnight Sun o více kapitolách než 12, četli jsem tzv. fanfiction, což je fanouškovská tvorba. Originální rukopis Stephenie má pouze a jenom 12 kapitol viz. její web.

FILMY

Q: Kdy bude New Moon film?

A: Film New Moon bude mít premiéru v USA 20. listopadu 2009. Scénář napsala Melissa Rosenberg a režisérem se stal Chris Weitz (About a Boy, American Pie, Golden Compass).

Q: Bude film také v českých kinech?

A: Film uvede do českých kin společnost SPI INTERNATIONAL, datum premiéry bylo stanoveno na 26.11.2009.

Q: Bude film také ve slovenských kinech?

A: Film uvede do slovenských kin opět společnost SPI INTERNATIONAL, datum premiéry bylo stanoveno na 14.01.2010.

Q: Kdy bude Eclipse film?

A: Předběžné datum premiéry je 30. června 2010, ale ještě se může změnit. Scénář napsala opět Melissa Rosenberg a režisérem je David Slade (Hard Candy, 30 Days of Night).

Q: Kdy bude Breaking Dawn film?

A: Summit Entertainment koupil práva na zfilmování Breaking Dawn (Rozbřesk, Úsvit). Bylo rozhodnuto, že poslední kniha bude rozdělena na dva filmy, které se natáčely současně.

Režie obou dílů se ujmul Bill Condon, scénář opět napsala Melissa Rosenberg a nově se producentkou stala autorka předlohy Stephenie Meyer.

První díl bude v amerických kinech 18.11.2011, česká premiéra byla naplánována na 17.11. novým distributorem se stala společnost Bontonfilm. Na Slovensku bude také distributorem Bontonfilm SK, premiéra je zatím stanovena na 24.11.2011.

Druhý díl bude v amerických kinech o rok později 16.11.2012. Česká ani slovenská premiéra nebyla zatím stanovena.

DOTAZY KE STRÁNKÁM

Q: Nevím, jak se orientovat ve vašich novinkách. Vysvětlíte mi to?

Máme dva typy "novinek". Cute News, to jsou novinky na hlavní stránce, je u ní datum vydání, nadpis, autor, kategorie, FULL STORY a místo pro komentáře. A informace zakodované na webu.

V Cute News se dá navigovat pomocí "scrollu" KATEGORIE NOVINEK", vyberete si kategorie např. Stephenie, zatrhnete a zmáčknete tlačítko GO! V tomto okamžiku se vám vyfiltrují všechny novinky z této kategorie (i když bude v multiple kategorii).

Další informace jsou nakódovány na webu. Jedná se především o INFO O WEBU a TWILIGHT SÁGU. Tady se proklikáváte jednotlivými odkazy dle libosti. Novinky, které jsou nakódované, jsou permanentně odstraněny z Cute News!

Q: Mohu si z Vašich stránek vypůjčit články, obrázky nebo jiné informace?

A: Záleží na domluvě, ale VŠECHNY INFORMACE ROZHODNĚ NE! ^^. Možnost, že by někdo utvořil Twilight stránky a zkopíroval všechny naše materiály, prostě neexistuje. Pokud to někdo udělá, nejdřív se s ním pokusíme zkontaktovat a přesvědčit dotyčného, aby informace stáhnul. Když to nefunguje, okamžitě kontaktujeme poskytovatele stránek dotyčného, obviníme jej z plagiátorství a stránky mu budou smazány.

Po domluvě si můžete půjčit např. PŮLKU článku s odkazem, že zbytek je u nás na stránkách. Pokud někdo poruší základní pravidla slušného chování, vykrade celou naší stránku a tím nám uškodí, nezbývá nám nic jiného, než se proti té formě útoku bránit. Pokud Vám to přijde divné, uvědomte si prosím, že všichni autoři těchto stránek tráví hodiny a hodiny překládáním a vyhledáváním informací. Není fér jejich úsilí zničit tím, že si někdo něco vezme stylem ctrl+c a ctrl+v, nemyslíte?

Takže pokud si chcete vypůjčit část našeho materiálu (nejčastěji se tyto dotazy týkají stránky TWILIGHT LEXICON, protože oficiálně jsme jediná česká stránka, která si odtud smí brát všechny informace), kontaktujte nás VŽDY nejdříve na email team@intoxicated.cz

VŽDY NÁS NEJDŘÍVE KONTAKTUJTE! POKUD TAK NEUČINÍTE, BUDE VŠECHEN NÁŠ MATERIÁL NA VAŠICH STRÁNKÁCH POVAŽOVÁN ZA UKRADENÝ.

Q: V jakém programu děláte záhlaví stránek?

A: V programu Adobe Photoshop 7, jeho shareware verzi si můžete stáhnout ZDE.

Q: Můžete mě naučit, jak se dělají stránky? Nebo je pro mě udělat?

A: Těchto dotazů dostávám dost a odpověd mnoho lidí nepotěší. Bohužel kvůli časovému vytížení pomáhám se stránkami jen svým přátelům a známým. Nicméně nejlepší cesta, jak se něco naučit, je naučit se to sám ^^ Proto úplným začátečníkům mohu doporučit stránku Jak psát web, kde jsem začínala i já.Refresh | Back | Forward
NENÍ DOVOLENO KOPÍROVAT JAKÝKOLIV MATERIÁL Z TĚCHTO STRÁNEK PRO ÚČELY VLASTNÍHO VYSTAVENÍ NA WEBU ČI BLOGU
Copyright © James 2007 - 2011, team[at]intoxicated[dot]cz. All rights reserved.